Video animacijų kūrimas ir 6 animuoto video pranašumai

Video animacijų kūrimas

Video animacijų kūrimas ir 6 animuoto video pranašumai

Video turinys yra istorijos pasakojimas per vaizdą ir garsą. Nesvarbu, tai būtų reklaminio, informacinio ar mokomojo turinio istorija, tikslas – pasidalinti žinute, kuri paskatintų ir įtikintų tikslinę auditoriją imtis veiksmų. Tačiau istorija yra tiek gera, kiek jos išpildymas. Jei turite puikią istoriją, bet ją pateiksite prastai, sunkiai, nesuprantamai, mažai tikėtina, jog žiūrovai, peržiūrėję video, imsis siektinų veiksmų. Tad čia gali pasitarnauti animuoti vaizdo įrašai, išpildantys pagrindinę siunčiamą žinutę taip, kaip to nepadarytų vien kamera nufilmuoti ir sumontuoti kadrai.

Animacinių vaizdo įrašų privalumai:

  • Įgyvendinsite nerealiausias idėjas

Animacija leidžia palenkti svarstykles į jums palankią pusę bei sulaužyti gamtos dėsnius. Video animacijų kūrimas atveria plačiausias galimybes daryti tai, ką norite, netramdant šėlstančios vaizduotės. Su tokio tipo video lengva įgyventini bet kokią idėją, nesvarbu, jeigu realiame pasaulyje ji būtų neįgyvendinama. Įsivaizduokite, jog norite sukurti video, jį pradedant nuo žmogaus stambaus plano, tuomet jį atitraukti, išvysti minią žmonių, vėliau pakilti į stratosferą ir parodyti tikrai didelį vaizdą iš viršaus, nutolstant taip toli, kaip tik siekia mūsų galaktika. Realiame gyvenime tai praktiškai neįmanoma, arba reikalautų beprotiškų kaštų, tačiau štai su animacija – magija įvyksta nepakilus nuo kėdės.

  • Vizualiai pavaizduosite abstrakčias idėjas

Kartais video formate siunčiamą žinutę žiūrovas gali interpretuoti savaip, jos nesuprasdamas arba suprasdamas neteisingai, ypač tuomet, kai yra nagrinėjamos sudėtingos temos, pavyzdžiui tokios, kaip vaizdo pamokos, skirtos mokiniams bei studentams. Video animacijų kūrimas šį klausimą išsprendžia vizualiai perteikdamas tai, ką norima pasakyti: nuo didelio masto, kaip kad po pasaulį kursuojančių lėktuvų maršrutai, iki mažiausių atomų sandaros schemų ar net abstrakčių, pirštais neapčiuopiamų dalykų, kaip pavyzdžiui „Bitcoin“.

  • Lengvai suvaldysite animacinio video gamybą

Jei kada yra tekę būti filmavimo aikštelėje, tikriausiai žinote, kad tai sudėtingas ir kartais varginantis procesas, reikalaujantis nemažų namų darbų, kaip lokacija, aktoriai, rekvizitai, dekoracijos, grimas, įranga, o jeigu filmuojama lauke – tai dar ir orų prognozes tenka nuolat stebėti, paskutinę minutę kartais visiems planams keičiantis iš esmės. Kuriant animacinį vaizdo įrašą – tokie veiksmai nebevaržo gamybos proceso, nes kelių mygtukų paspaudimu galima pakeisti foną, simbolius ar perkelti juos į kitą norimą vietą.

6 animacinio vaizdo įrašo pranašumai

Kai jau aptarėme animacinių vaizdo įrašų privalumus, pakalbėjime apie tai, kodėl šis video tipas yra geresnis už kitus, tikslinei auditorijai siunčiamų žinučių būdus: tekstą, infografiką ar gyvai nufilmuoto vaizdo įrašą.

Animacinis video PRIEŠ tekstą

1) ANIMUOTI VAIZDO ĮRAŠAI YRA VIZUALESNI

Pirmoji ir pagrindinė animacinių vaizdo įrašų naudojimo priežastis yra ta, jog tai raiškioji medija. Ši vaizdinė priemonė patraukia dėmesį bei efektyviu būdu perduoda siunčiamą žinutę. Pasak tyrimų, vaizdiniai elementai lengviau palieka ilgalaikį poveikį auditorijai: 90 procentų į smegenis perduodamos informacijos yra vaizdo formate, o smegenyse vaizdiniai apdorojami 60 tūkstančių kartų greičiau nei tekstas.

2) ANIMACINIAI VAIZDO ĮRAŠAI YRA PATRAUKLESNI

Vienas iš pirminių ir galbūt net maloniausių prisiminimų iš vaikystės yra animaciniai filmukai. Jie patrauklūs, nes įdomūs, įtraukiantys, o svarbiausia, spalvingi. Būtent tai judančiame vaizde žavi žmogaus smegenis ir tokiame formate pateiktą informaciją žiūrovams yra tiesiog smagiau žiūrėti.

3) ANIMACIJA GALI PRASIBRAUTI INFORMACINIAME „TRIUKŠME“

Šių laikų reklamos iššūkis – kaip išsiskirti iš minios, kaip surasti priemonę, padedančią prasibrauti skaitmeninės informacijos „triukšme“. Animacija leidžia į šį procesą pažvelgti per kūrybinę prizmę, sukuriant unikalų vaizdo produktą, kokios galbūt neturi sukūrę konkurentai.

Animacinis video PRIEŠ gyvai filmuotą video

Animacijų kūrimas ir 6 animuoto video pranašumai

Video animacijų kūrimas ir 6 animuoto video pranašumai

4) ANIMACIJA YRA TAUPESNĖ

Vienas didesnių galvos skausmų, su kuriuo susiduria užsakovai, besikreipiantys į video gamybos namus, tai biudžetas. Į gyvai filmuojamo video išlaidas įeina ne tik operatorių ar montuotojų darbas, bet ir aktoriai, jų grimas, dekoracijų bei lokacijos nuoma, įranga. Tuo tarpu  video animacijų kūrimas, nors taip pat reikalauja scenarijaus ir užkadrinio balso, apsiriboja tik animuotojo darbu prie kompiuterio, kas bendroje galutinėje sumoje sumažina gamybos kaštus.

5) ANIMACINIUS VAIZDO ĮRAŠUS LENGVIAU ATNAUJINTI

Plėtojant bet kokią veiklą, iškyla poreikis kurti vis daugiau turinio. Augant tai veiklai, didėja ir noras, kad turinys būtų kuo patrauklesnis. Tuo pačiu, laikui bėgant, seniau pasidalintas turinys – pasensta ir jį reikia atnaujinti. Jei nufilmavote gyvo veiksmo vaizdo įrašą, norint kažką pakeisti, teks iš naujo viską perfilmuoti, o štai animacinio tipo video turi daugiau lankstumo, nes juose lengva pakoreguoti tekstą, paredaguoti pačias animacijas ar net permontuoti visą video be papildomų filmavimo darbų.

Animaciniai video PRIEŠ statinę infografiką

6) ANIMUOTI VIDEO PATOBULINA VIZUALINĮ TURINĮ

Infografika yra grafinis informacijos, duomenų ar žinių vaizdinys, skirtas greitai ir aiškiai pateikti informaciją. Daugelis turinio kūrėjų naudoja statinę infografiką kaip būdą vizualizuoti duomenis, sausą statistiką paversdami akiai maloniu vaizdu. Tačiau ten, kur daug teksto ir daug informacijos, tampa sunku susigaudyti, kas yra svarbu ir į ką atkreipti dėmesį. Čia gali padėti video animacijų kūrimas, infografiką pateikiant kaip „ekskursiją“ po turinį, suvaldant žiūrovo žiūrėjimo tempą bei vaizdus papildant grafikos elementais, muzika, efektais.

 

Video animacijų kūrimas yra dinamiška ir įvairiapusė terpė, kuri gali pakelti jūsų istoriją bei auditorijai siunčiamą žinutę į naują lygį. Tai patraukli ir smagi alternatyva tekstiniam turiniui, kurios nevaržo techninės kliūtys, susijusios su gyvo veiksmo filmavimu, o tinkamai panaudotas animuotas video, gali padaryti didelį poveikį žiūrovui, ilgam užsilikdamas jo atmintyje.