Filmavimo paslaugos: 5 svarbūs aspektai, renkantis komandą

Filmavimo paslaugos: 5 svarbūs aspektai

Filmavimo paslaugos: 5 svarbūs aspektai, renkantis komandą

 

Įvedus į google.com paieškos laukelį raktažodžius „filmavimo paslaugos“ – rasite aibę pasiūlymų: nuo laisvai samdomų videografų, iki kino studijų. Nėra lengva atsirinkti, į kieno rankas patikėti norimą vaizdo projektą, todėl sudarėme penkis esminius aspektus, ką svarbu žinoti ir ko klausti, ieškant video gamybos komandos. Galbūt tai taps atspirties tašku klampiame apsisprendimų kelyje.

NIŠA

Viena pirmųjų ir kone svarbiausių užduočių yra išsiaiškinti, kokią patirtį turi video gamybos namai. Dažnai videografai ar jų komandos orientuojasi į tam tikrą nišą: galbūt jų filmavimo paslaugos labiau nukreiptos į reklamas, galbūt į renginių filmavimus, galbūt į televizinių laidų gamybą ar muzikinių klipų kūrimą. Aišku, yra ir tie meistrai, kurie pilnai susitelkę ties kino industrija ir su kiekvienu, kad ir mažu projektu, siekia pripažinimo Holivudo padangėje.

Jei kalbant paprasčiau, įsivaizduokite, jog norite užsisakyti picą. Tačiau ne bet kokią, o tikrą, neapolietišką, keptą krosnyje, su saliamiu ir mocarelos sūriu. Dabar, kai žinote, ko norite, nuveskite save mintimis į kinų virtuvę puoselėjantį restoraną, kuris išgirdęs jūsų užsakymą, sutiko jį pagaminti. Ar patikėsite, kad gausite tai, ko iš tiesų norite, jei jūsų tradicinę itališką picą keps šefas, specializuojantis rytietiškos kultūros meniu? Ko gero ne.

Tokia pati taisyklė galioja ir vaizdo įrašų gamybos įmonėms, mat pagal savus poreikius, turite rasti komandą, kuri profesionaliai išpildytų lūkesčius, pasiūlydama tokias paslaugas, kokių iš tiesų reikia.

Verta apgalvoti ir tai, kokias papildomas užduotis turės atlikti pasirinkti video gamybos meistrai: juk galutinis produktas negims vien tik kameroje nuspaudus REC mygtuką. Vizijose besisukanti idėja turi nugulti į scenarijų, būti surežisuota filmavimo aikštelėje, profesionaliai nufilmuota, kruopščiai sumontuota, apdirbta ir išdailinta, jog galėtų keliauti į ekranus, pasiekiant tikslinę auditoriją. Tad bendraujant su pasirinkta videomeistrų komanda, užduokite klausimus apie jų jau nuveiktus darbus ir kaip jie įsivaizduoja geriausiai galintys išpildyti jūsų turimą sumanymą – tuomet žinosite, kad jie galės pagaminti jūsų norimą vaizdo įrašą norimame jo formate.

Filmavimo paslaugos: 5 svarbūs aspektai

Filmavimo paslaugos: 5 svarbūs aspektai

PORTFOLIO

Kad jau paminėjome nuveiktus darbus, pakalbėkime apie portfolio. Žmonės, kurie kasdien dirba su vaizdo medžiagomis, patys save, neabejotinai, pristatys tobuliausiomis kadrų juostomis. Socialiniai tinklai – vienas pagrindinių kanalų, kuriuose patogu išvysti, kokius projektus yra įgyvendinusi jus dominanti komanda. Žvengiant į bendrą portfolio, verta atkreipti dėmesį į vizualinę vaizdo įrašų išvaizdą, į kokybę, apšvietimą, užkulisiuose dirbančių žmonių įgūdžius. Tačiau ne visi darbai turi galimybę būti pasidalinami viešai, todėl susisiekus asmeniškai ir išsakius kūrybines mintis, galima sulaukti konkrečių pavyzdžių su idėjomis, kaip juos pritaikyti pagal unikalius tik jūsų poreikius.

PROFESIONALUMAS

Neturint specifinių kinematografijos žinių, pakankamai sudėtinga įvertinti profesionalumą, tačiau ši savybė remiasi ne vien tik į vaizdinį rezultatą. Jeigu ieškote komandos, kurios pagrindinis gyvenimo varikliukas yra filmavimo paslaugos, vadinasi jūs jau planuojate investuoti savo laiką, pinigus ir energiją. Galvos skausmai ir pečius slegiantys papildomi rūpesčiai neįskaičiuoti į kaštus, todėl rinkitės tuos žmones, su kuriais bus lengva dirbti, kurie jūsų neklaus, ką daryti, jei filmavimo metu nustojo veikti mikrofonai ir neįsirašė garsas. Taip, filmavimo aikštelė – alsuoja veiksmu ir čia, kaip ir bet kur kitur, kartais nutinka force majeure‘ų, tačiau profesionalūs videomeistrai ras sprendimą į bet kokią iškilusią kritinę situaciją, nepalikdami savo klientų nuskriaustų.

KAINA

Garsiai kalbėti apie pinigus mūsų visuomenėje vis dar kažkaip nejauku, tačiau kiekvienas siektinas įgyventi projektas turi savo biudžetą, kuris įrėmina beribius norus ir fantazijas. Geras kokybiškas rezultatas reikalauja indėlio: nuo įrangos iki savo sritį išmanančių specialistų darbo, tačiau videogamybos namai, kuriems filmavimo paslaugos yra pagrindinė veikla, dažnai dirba ir prisitaiko prie skirtingų biudžetų, surandant tą aukso viduriuką, kuris tenkina ir klientą, ir jų pačių atsidavusią komandą. Tad apie įkainius visuomet reikia šnekėtis, nes galbūt tai, kas jums atrodo neįgyvendinama ir neįkandama, profesionalams pakurstys kūrybinę mintį, kaip su mažesniais kaštais pasiekti tokių pačių ar net geresnių rezultatų.

VERTĖ

Mūsų visų akis kasdien pasiekia daugybę vaizdo įrašų, reklamų, klipų, kurie paskelbti socialiniuose tinkluose apiberiami „patinka“ mygtuko paspaudimais. Bet kas tada, kas toliau? Žinomumas ir sklaida negarantuoja, kad pasiekta auditorija imsis tų veiksmų, kurių iš jos tikimasi ir ne kiekvienas filmavimo metu kamerą laikęs videografas atsakys į šį klausimą, ką daryti, jog gimęs vaizdinis produktas atneštų rezultatų. Žinoma, šį darbą reikėtų palikti marketingo specialistams, tačiau kreipiantis į video gamybos namus, kuriuose dirba ilgametę patirtį sukaupę meistrai, galima sulaukti aukso vertės konsultacijų, jei ne tiesiogiai pateikiant strateginį sprendimą, tai bent jau sulaukiant nukreipimo ten, kur šie rūpesčiai taps lengvai išsprendžiami.

Taigi, ieškodami komandos, kuriai filmavimo paslaugos nėra raketų mokslas, pirmiausiai įsitikinkite, jog ji dirba jums tinkamoje nišoje. Peržvelkite nuveiktų darbų rezultatus, pajuskite stilių ir įsivertinkite, ar turima vizija gims į norimą rezultatą. Bendraukite su videomeistrais, išsakykite savus lūkesčius, turimą biudžetą, nes tik kartu galima surasti profesionalų, abiems pusėms palankų sprendimą. Na, ir žinoma, pasikliaukite tais žmonėmis, kurie išmano, kokiais kadrais patraukti jūsų tikslinės auditorijos dėmesį.