Užkulisių filmavimas: ar tai, kas lieka už kadro ir turi likti už kadro?

Užkulisių filmavimas

Užkulisių filmavimas: ar tai, kas lieka už kadro ir turi likti už kadro?

Šviesos, kamera, veiksmas! Video kūrimas – magiškas procesas, į juostą suklijuotais kadrais sužavintis žiūrovus. Bet ar kada susimąstėte, kas vyksta užkulisiuose ir kiek ten nutikusio veiksmo taip ir lieka tik tų, filmavime dalyvavusių žmonių atmintyse? Užkulisių filmavimas turi savų privalumų, nesvarbu, tai būtų reklama, muzikinis klipas, televizinė laida ar renginys. Parodymas, kas vyksta už kamerų, gali tapti stipriu įrankiu prekės ženklo ar verslo marketingo strategijoje, sustiprinant tikslinės auditorijos pasitikėjimą bei suteikiant kuriamiems projektams unikalumo.

 

 

Kas yra užkulisių medžiaga?

Filmuota medžiaga užkulisiuose paprastai vadinama BTS – „Behind-The-Scenes“. Tai išskirtiniai kadrai, parodantys filmavimo proceso užkulisius. Kartais tokią medžiagą papildo interviu su aktoriais, režisieriais, kūrėjais, komandos nariais, rodoma naudota įranga, technika, pasiruošimas, repeticijos, grimas ir emocijos, kurios tvyro filmavimo aikštelėje.

Užkulisių filmavimas suteikia žiūrovams unikalią perspektyvą, leidžiančią pamatyti įdėtas pastangas į filmavimo darbų eigą, atsidavimą, kūrybiškumą, kiek žmonių dirbo, kad realizuotųsi projektas. Tokia medžiaga gali būti panaudojama rinkodaros ir reklamos tikslais, anonsuojant, sužadinant laukimo jausmą ar atskleidžiant tai, ko žiūrovai nematė.

Užkulisių filmavimas

Užkulisių filmavimas

Užkulisių filmavimo privalumai

Net jeigu vaizdo įrašas nėra skirtas dideliems kino ekranams, užkulisių filmavimas ir jų atskleidimas atveria tikslinei auditorijai vartus į kūrybos procesą. Tokią medžiagą panaudojant reklamos turiniui, skatinamas auditorijos lojalumas, užmezgamas stipresnis ryšys. Be to, tai suteikia galimybę geriau suprasti, kaip buvo kuriama video reklama, TV laida ar net filmas, pamatyti ir įvertinti meistriškumą, talentą, darbo profesionalumą bei kokybę. O taip pat, tai lieka kaip vaizdinis prisiminimas visai kūrybinei komandai ir vaizdo įrašo užsakovui, apie smagiai bei produktyviai praleistą laiką.

Kūrybos proceso humanizavimas

Filmuota užkulisių medžiaga padeda sukurti žmogišką, šiltą ryšį tarp žiūrovo ir prekės ženklo, verslo ar produkto. Nebijokite parodyti užkulisių tokių, kokie jie yra iš tikrųjų: su sėkmėmis ir nesėkmėmis, su problemomis ir joms rastais sprendimo būdais. Tai ne tik padidins pirminės siunčiamos žinutės prasmę, bet ir suteiks gilesnį įsitraukimą, video įrašą žiūrinčiam žiūrovui suprantant, kaip vyko kūrybinis procesas.

Papasakokite savo istoriją

Filmuota užkulisinė medžiaga gali išskirti jus iš konkurentų, pabrėžiant unikalų požiūrį ir vertybes. Tokie vaizdo įrašai taip pat sukuria autentiškumą, skaidrumą bei patikimumą, skatindami gilesnį ryšį su auditorija. Žiūrovas, žiūrėdamas užkulisiuose pasilikusį veiksmą, pasijunta jo dalimi. Be to, kiekvienam yra smalsu išvysti, kaip filmuojama televizijos laida, kaip atrodo vieni ar kiti originalūs filmavimo sprendimai, kurie galutiniame vaizdo įraše prilygsta neatskleistam magijos triukui. Jeigu tai yra renginys, konferencija ar seminaras – užkulisiai visuomet traukia smalsuolių dėmesį, norint sužinoti, kaip atrodo grimo kambarėlis, ką veikia atlikėjai prieš užlipdami ant scenos, kas vyksta ten, kur eilinis žiūrovas tiesiog nepatenka.

Užkulisių filmavimas: ar tai, kas lieka už kadro ir turi likti už kadro?

Užkulisių filmavimas: ar tai, kas lieka už kadro ir turi likti už kadro?

Filmuotos medžiagos užkulisiuose tipai

  • Veiksmo ir proceso turinys: pasidalinkite, kaip vyksta projektas, kaip atrodo filmavimo aikštelė, kokie iššūkiai joje įveikiami, kol sukuriamas galutinis, žiūrovo akį glostantis rezultatas.
  • Komiškas turinys: visi mėgsta saldžiai pasijuokti iš nepavykusių kadrų, kitaip dar vadinamų „blooper‘iais“. Dauguma jų būna užfiksuoti ir tomis kameromis, kurios filmuoja ne užkulisius, tačiau tie, kas bent kartą buvo filmavimo procese, puikiai žino, kad juokingų akimirkų tikrai lieka ir neįamžintų į kadrų, nebent greta vyksta užkulisių filmavimas.
  • Suasmenintas turinys: supažindinkite žiūrovą su žmonėmis, esančiais už kamerų objektyvų, tų, kurių žiūrovas nemato ir kitu atveju galbūt niekuomet nepamatys. Pasidalinkite istorijomis apie komandą ir jos narius, atskleiskite, kiek kiekvienas prie projekto prisidėjęs žmogus paliko savo indėlio galutiniame rezultate.
  • Komandos formavimo turinys: apart to, kad filmuojant užkulisius parodysite vykstančio filmavimo procesą, tuo pačiu galite subtiliai pristatyti save, savo komandą, kuri petys petin dirba ne tik tam, kad sukurtų vaizdo įrašą, kad ir kokiame formate jis bebūtų, bet ir kasdien atsiduoda vardan jūsų verslo, prekės ženklo, produkto ar teikiamos paslaugos sėkmės.

Kaip užkulisiuose filmuotą medžiagą pritaikyti rinkodaros tikslais?

  • Užkulisių filmavimas gali virsti puikiu įrankiu socialiniuose tinkluose, tinklaraščiuose ar kitose platformose, tikslinei auditorijai pasiūlant originalų, patrauklų ir įtraukiantį turinį.
  • Smalsumas pamatyti kūrybinį procesą skatina auditoriją bendrauti, reaguoti, komentuoti, diskutuoti. Taip plečiamas turinio pasiekiamumas ir poveikis. Juk viena yra sumontuotuose kadruose išvysti ore besisukančią reklamuojamo produkto pakuotę, bet visai kas kita sužinoti, kaip tai buvo padaryta ir kokia paslaptis slypi už kameros magijos triukų.
  • Užkulisių medžiagos papildymas nepavykusiais kadrais ar unikaliais, išskirtiniais interviu, suteikia papildomos pridėtinės vertės, leidžiančios tikslinei auditorijai, esamiems ir būsimiems jūsų paslaugos klientams pamatyti tai, ko įprastai nemato.

Na, o jau kaip sukurti patrauklų, kokybišką, įdomų užkulisiuose filmuotą vaizdo įrašą – atsakymus žino profesionalūs videomeistrai, į kuriuos tereikia kreiptis, kad visos vizijos realizuotųsi ir virstų į vizualiai apčiuopiamą, vientisų kadrų juostą.