Konferencijų filmavimas – 4 praktiniai videomeistrų patarimai

Konferencijų filmavimas – 4 praktiniai videomeistrų patarimai

Konferencijų filmavimas – 4 praktiniai videomeistrų patarimai

 

Konferencijų filmavimas šiek tiek skiriasi nuo įprastų įmonių renginių bei švenčių, tokių kaip vestuvės ar gimtadienio vakarėliai. Nors veiksmas vyksta gyvai, čia svarbu laikytis suplanuotos programos, nepraleisti svarbiausių akimirkų ar pašnekovų pristatymų. Dažnu atveju konferencijos yra transliuojamos, todėl kas filmuojama – tas keliauja į tiesioginį eterį. Atrodo, ant operatorių pečių gula didžiulė atsakomybė, bet jie prie tokių užduočių pripratę ir patirtis neleidžia rankoms sudrebėti.

Tačiau net ir sėkmingai praėjusi konferencija neprivalo užsibaigti su finaline gaida. Ji gali toliau sėkmingai gyvuoti, įamžinta vaizdo įraše. Tai ideali priemonė, skirta parodyti pranešėjus ir jų diskutuotas temas žmonėms, kurie negalėjo to išgirsti gyvai arba pasidalinti medžiaga su tais, kurie sėdėjo salėje. Taip renginys tampa nemirtingu ir tarnaujančiu kaip reklama kitoms konferencijoms.

Lankęsi ne viename tokio tipo renginyje, dirbę, dalyvavę, matę tiek gerų, tiek prastesnių pavyzdžių, pabandėme sudėti svarbiausius aspektus į sąrašą ir pateikti kelis praktinius patarimus, kurie padės, jeigu svarstote į organizuojamą būsimą konferenciją įtraukti filmavimo paslaugas.

  1. Vieta ir aplinka

Vieta ir aplinka sukuria pirmąjį įspūdį apie konferenciją, todėl būkite tikri, kad pasirinktas fonas atrodys profesionaliai bei patraukliai, nes tai vienas pagrindinių dalykų, ką auditorija pastebės pirmiausiai. Visgi, galvojant apie foną, reikia išlaikyti balansą – jis neturi būti nei per blankus, nei per daug blaškantis, mat žiūrovai nesutelks dėmesio į kalbantį pranešėją. Universaliausias variantas – logotipais padabinta foto sienelė su konferencijos atributika.

Geras apšvietimas taip pat svarbus tiek gyvai vykstančiam renginiui, tiek filmuojamam konferencijos įrašui. Čia pagelbėti bei patarti gali komanda, su kuria bendradarbiausite dėl filmavimo ir montavimo paslaugų. Jiems iš anksto reikia žinoti, kur vyks konferencija, kokio tipo ji bus, kokią įrangą atsivežti. Vienos konferencijos vyksta gerai dienos šviesa apšviestose patalpose, kitos – didelėse pritemdytose salėse, sukuriant reikiamą atmosferą auditorijai. Tačiau net ir tam yra sprendimai, tokie kaip objektyvai, kokybiškai filmuojantys prieblandoje.

Galbūt net verta būsimiems operatoriams atvažiuoti į lokaciją dieną prieš renginį, nes tai padėtų susidaryti viziją ir konferencijos metu sukurti publikos, likusios prie ekranų, akis džiuginantį vaizdą. Profesionalių video meistrų paslaugos gali būti naudingos ir tuo, kad filmavimo sritį išmanantys specialistai pasidalins idėjomis, kaip ir ką nufilmuoti konferencijos dieną bei pateiks geriausius pasiūlymus, kurie palengvins tiek patį filmavimą, tiek galutinį montažą.

Konferencijų filmavimas - Kamera

Konferencijų filmavimas – Kamera

  1. Kamerų kiekis

Kuomet yra filmuojamas toks renginys, kaip konferencija, kurioje dalyvauja ir pašnekovai, ir auditorija, svarbu turėti bent dvi kameras – vieną scenai, kitą publikai. Dviejų kamerų naudojimas leis nenutrūkstamai fiksuoti šnekantį pašnekovą ir tuo pačiu judėti per surinkusius žiūrovus, kadruose gaudant jų reakcijas. Kuo daugiau kamerų – tuo daugiau nufilmuotų kampų. Paprasta matematika, tačiau ją reikia spręsti ne patiems, o pasikonsultuojant su videogamybos namais, kurie remdamiesi savo patirtimi papasakos, kaip vyksta konferencijų filmavimas, pasakyk, kiek kamerų reikia ir kokie individualizuoti sprendimai tiktų būtent jūsų renginiui.

  1. Interviu su pašnekovais

Konferencijų filmavimas gali prasidėti ir pasibaigti pagal numatytą renginio programą. Tačiau vienoje vietoje susirinkusius pašnekovus, ypač jeigu jie atvyko iš užsienio šalių ir ne kasdien yra lengvai pasiekiami, galima pakalbinti interviu metu, taip nufilmuojant ir sukuriant atskirus vaizdo įrašus, tarnausiančius kaip konferencijos reklama ar papildoma medžiaga, kurios nematė net ir tie, kurie gyvai dalyvavo konferencijoje. Videografus kaip pat pravartu informuoti apie svarbiausius ir pagrindinius konferencijos dalyvius/svečius, taip jie galės pagaudyti kadrų ne tik renginio metu, bet ir užkulisiuose, sukurdami daugiau gražių vaizdų, praversiančių galutiniame montaže.

  1. Auditorija ir jos emocijos

Jau ankstesniame punkte minėjome, kad įdarbinus kelias kameras, pagaunama daugiau kampų. Vienas jų – konferencijoje susirinkę žiūrovai, jų užduodami klausimai ir bendravimas su pranešėjais. Vaizdo įraše tai priduos gyvumo, parodys didelę auditoriją, susidomėjusią konferencijoje kalbama tema, ir suteiks pačiai konferencijai aktualumo, ateityje pritraukiant dar didesnę publiką. Netinka filmuoti tuščių salėje kėdžių ar žmonių, kurie atrodo nuobodžiaujantys, tačiau operatoriai šias taisykles žino kaip Tėve Mūsų.

 

Žinoma, galėtume dar pasakoti ir apie tokias taisykles, kad filmuojant reikia išvengti projektoriais nušviestų ekranų, nes kadre jie mirgės, kad konferencijų filmavimas – ne vakarėlis ir operatoriai į renginį turi ateiti apsirengę „į temą“, kad filmuodami iš karto galvotų apie montažą ar prie kamerų iš anksto prisijungtų mikrofonus dėl kokybiškesnio garso. Tačiau tą turi žinoti ne renginio organizatoriai, tą turi ir žino kamerų meistrai, dieną iš dienos dirbantys dėl gero ir profesionalaus vaizdo.