Video klipų kūrimas ir 4 naujausios tendencijos

Video klipų kūrimas ir 4 naujausios tendencijos

Video klipų kūrimas ir 4 naujausios tendencijos

Naujiesiems metams pasibeldus į duris, visi skuba dairytis į prognozes: ko laukti, kas bus madinga, kaip nepražiopsoti bei suspėti patiems pirmiesiems įsėsti į tendencijų traukinį. Tad neišvengiamai ir video klipų kūrimas keičia savo veidą, į gamybos procesą įtraukdamas populiariausias šiuolaikines naujoves.

Vaizdo įrašai yra visur. Jie lydi kiekviename kasdienybės žingsnyje: telefonuose, kompiuteriuose, televizoriuose, lauko stenduose ir net išmaniuose laikrodžiuose. Žmonės žiūri vis daugiau vaizdo turinio ir ši reklamos priemonė niekur iš tendencijų viršūnų nesitrauks, nesvarbu, tai būtų trijų valandų nufilmuota tinklalaidė ar trumpas reklaminis „reels‘as“.

Visgi, video klipų kūrimas nėra vien tik filmavimo ir montavimo darbai. Pirmasis ir svarbiausias žingsnis prasideda nuo idėjos, iš jos gimstančios strategijos ir scenarijaus. O po to jau belieka techninės subtilybės, kurios patikėtos į profesionalių videografų rankas, be vargo pavirsta į galutinį akiai patrauklų rezultatą. Tačiau kas šiai dienai audiovizualinių menų pasaulyje yra madinga ir į kokius modernius sprendimus atsižvelgti, planuojant būsimo vaizdo įrašo gamybą?

Video kūrimas ir 4 naujausios tendencijos

Video klipų kūrimas ir 4 naujausios tendencijos

1 tendencija: dirbtinis intelektas (AI)

Tobulėjantis dirbtinis intelektas neišvengiamai keičia daugelį sričių, tame tarpe ir vaizdo turinio kūrimo bei sklaidos būdus. Dirbtinį intelektą galima panaudoti vaizdo kokybei gerinti, animacijoms sugeneruoti, užduotims automatizuoti ar net siekiant geriau pažinti tikslinę auditoriją. Pavyzdžiui, viena populiariausių video montavimo programų „Adobe Premiere Pro“ naudoja AI vaizdo ir garso kokybei pagerinti, o jeigu patys prieš kamerą nesijaučiate patogiai, parengtą tekstą gali perskaityti dirbtinio intelekto sukurtas avataras.

AI taip pat gali automatizuoti tokias užduotis kaip transkripcija ar vertimas: „YouTube“ jau kurį laiką naudoja dirbtinį intelektą, kad automatiškai išverstų vaizdo įrašus į skirtingas kalbas. O štai visiems gerai žinoma platforma „Netflix“ pasitelkia AI, sukurdami rekomenduojamų filmų, serialų ar laidų sąrašus pagal vartotojo žiūrėjimo įpročius, kas leidžia analizuoti tikslinę auditoriją ir pagal jos poreikius kurti dar labiau dominantį turinį.

2 tendencija: trumpi, vertikalūs ir net be garso vaizdo įrašai

Trumpi vaizdo įrašai, dažniausiai matomi „TikTok“ ir „Instagram“ platformose jau ne pirmus metus muša populiarumo viršūnes. Juos lengva žiūrėti, jais lengva dalintis ir sudominti žiūrovą, reikiamą dėmesį pagaunant greitame gyvenimo tempe, kuriame viskam trūksta laiko. Atlikti tyrimai rodo, kad dabartinė jaunoji Gen Z karta vietoj tradicinio „googlinimo“ informacijos ieško būtent „TikTok“ socialiniame tinkle, o mobilus išmanus telefonas jau seniai atstojęs kompiuterio ekraną. Būtent todėl vertikalūs, 9:16 formato vaizdo įrašai yra vienas praktiškiausių šių dienų sprendimų.

Tačiau su vienais įpročiais, atkeliauja ir kiti. Dauguma reguliarių interneto naršytojų video turinį žiūri be garso: eilėje prie gydytojo kabineto, autobuse ar pertraukėlėse tarp darbų. Todėl subtitrai tampa kone būtina priemonė, tuo pačiu pasiekiant ir tą auditorijos dalį, kuriai sunkiau vien tik iš garso suprasti norimą perduoti informaciją.

Visos pagrindinės socialinės žiniasklaidos platformos šiai dienai yra pripildytos trumpos formos vaizdo įrašais, todėl ši tendencija tik augs, o video klipų kūrimas toliau spręs užduotį, kaip į tas kelias dešimtis sekundžių sutalpinti svarbiausią ir aktualiausią žinutę.

 

 

3 tendencija: tiesioginės transliacijos

Tiesioginė vaizdo įrašo transliacija yra galingas įrankis, norint užmegzti ryšį su auditorija realiuoju laiku, o pasilikęs transliacijos įrašas ilgesniam laikui pritraukia žiūrovų dėmesį. Tai autentiškas ir interaktyvus rinkodaros sprendimas, tačiau norint gerai pasirodyti, reikia pasiruošimo ir praktikos. Repetuokite, bet nepamirškite natūralumo, bendraujant su žiūrovais. Taip pat atminkite, kad norint tiesiogiai transliuoti vaizdo įrašą, reikalingas greitas interneto ryšys ir iš anksto paruošta technika ar net žmogus, transliacijos metu atsakingas tai prižiūrėti, nes žiūrovas, deja, bet nepalauks, kol tiesioginiame eteryje pasitaisysite mikrofoną ar persistatysite šviesas.

4 tendencija: žiūrovą panardinantys video

Vaizdo įrašai, sukurti panaudojus virtualiąją realybę (VR), papildytąją realybę (AR) ar 360 laipsnių nufilmuotą kampą, panardina žiūrovus į tikroviškesnę patirtį nei bet kada anksčiau. VR leidžia atsidurti kompiuterio sukurtame pasaulyje taip, tarsi iš tikro lankytumėte istorines vietas ar keliautumėte į kosmosą; papildytoji realybė (AR) tikrojo pasaulio atvaizdavimą realiu laiku papildo kompiuterinės grafikos elementais, suteikiančiais papildomos informacijos apie stebimą objektą, na o 360 laipsnių filmavimo kampas pakviečia žiūrovą į aplink jį vykstantį veiksmo sūkurį, ar tai būtų koncertų salė, ar paveikslų galerija.

 

Per pastaruosius kelerius metus socialinės žiniasklaidos kraštovaizdis smarkiai pasikeitė – nuo netikėto „TikTok“ išaugimo, iki trumpų vaizdo įrašų, iš esmės, visose kitose platformose. Tačiau vaizdo įrašas nėra tik socialinė žiniasklaida – tai apima žmonių įpročius, paieškų variklio rezultatus, apsipirkimo elgseną ar net priemones, iš kurių mokomės.

Video klipų kūrimas šiai dienai yra priimamas kaip stiprus marketingo įrankis. Visgi, tai sparčiai besivystanti terpė, reikalaujanti aukštos kokybės ir kūrybiškų, originalių sprendimų, nes bet kuo išrankios auditorijos nebesudominsi. Filmuoti galinčią techniką kiekvienas turime savose rankose, bet to neužtenka: profesionalus režisierius, prodiuseris, videografas ir montuotojas – svarbūs žmonės komandoje, kurios esminė užduotis – video klipų kūrimas. O kad dirbtinis intelektas šuoliais veržiasi į priekį, deja, kol kas tai dar nereiškia, kad jis gali prilygti žmogaus fantazijai ir kūrybiškumui.